GÜVENLİ  İNTERNET  ANA  SAYFASI
     
  AİLELERE Tavsiyeler İçin Tıklayınız
  İİHBAR WEB İçin Tıklayınız

  Aşağıda Güvenli İnternet Kullanımı ile İlgili olarak tüm sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

 

  Güvenli İnternet Hizmeti nedir?

Güvenli İnternet Hizmeti Anayasamızın ilgili hükümleri (41. Ve 58. Madde) gereğince yasal olarak ülkemizdeki İnternet kullanıcılarının İnternet’teki zararlı yayınlardan korunmasına yönelik bir hizmettir. Ülkemiz nüfusunun genç olmasından dolayı özellikle çocuklarımızın İnternet’in zararlı içeriklerinden korunmasına yönelik istek ve şikayetler sürekli olarak Kurumumuz’a iletilmektedir. İlgili İşletmeciler’le yapılan çalışmalar sonucunda Şubat 2011 yılında “İnternet’in Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar” Kurumumuz tarafından yayınlanmıştır.

Güvenli İnternet Hizmeti’nin amacı İnternet kullanıcılarına seçenekler sunarak kullanıcıların İnternet'ten güvenli hizmet almalarına yönelik Erişim Sağlayıcılar tarafından altyapısı oluşturulacak alternatif bir hizmet almalarını sağlamak şeklinde özetlenebilir. Bu hizmeti almada kullanıcıların rızası esas olup,  seçme ve seçmeme konusunda tam bir özgürlük mevcuttur.

  Neden Böyle Bir Hizmete İhtiyaç Duyulmuştur?

Anayasamızın “Ailenin korunması ve çocuk hakları ” başlıklı 41 inci ve “Gençliğin korunması” başlıklı 58 inci maddesi ile Devletin; ailenin, çocuğun ve gençliğin korunması için gerekli her türlü tedbiri alacağı hüküm altına alınmıştır. Diğer taraftan Türkiye’de İnternet’in güvenli kullanımına yönelik şikâyet ve talepler doğrultusunda Güvenli İnternet Hizmeti ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Güvenli İnternet Hizmeti ne zaman faaliyete geçecektir? Güvenli İnternet Hizmetinin getirdiği yenilikler nelerdir?

22 Kasım 2011 tarihinde  kullanıcıların tamamıyla özgür iradeleri ile seçebilecekleri alternatif Güvenli İnternet Hizmeti başlamıştır. Söz konusu hizmet, hâlihazırda birçok işletmeci tarafından ücret karşılığı sunulan filtreleme hizmetlerine veya ücretli filtreleme programlarına alternatif olarak sunulacak seçenekli bir hizmetten ibarettir.

  Kimler, nasıl yararlanabilir?

Güvenli İnternet Hizmetinden tüm İnternet aboneleri yararlanabilirler.

  Bir evde aynı anda farklı profiller olabilir mi?

Güvenli İnternet profilleri hattınıza tanımlanır, bilgisayarınıza bir program yüklemezsiniz. Dolayısıyla aynı anda sadece bir profil kullanabilirsiniz. Fakat istediğiniz zaman hızlıca profilinizi değiştirebilirsiniz.

  Profil değiştirmek ne kadar zaman alır?

Profil değiştirme hızı abonesi olduğunuz servis sağlayıcınızın altyapısına göre farklı olabilmektedir. Fakat 10 ila 20 saniye arasında bir süre profilinizi değiştirmeye yeterli olacaktır.

  Bir siteye erişemediğimde nedenini nasıl anlayacağım?

Profiliniz nedeniyle bir siteye erişemiyorsanız karşınıza profiliniz nedeniyle erişemediğinizi bildiren bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfada kullandığınız profil bilgisi ve sitenin profilde görüntülenmesi gerektiğini düşündüğünüz takdirde bunu bildirebileceğiniz bağlantılar da olacaktır.

 

Etiketler: Güvenli İnternet, Mobese Kameraları, İzmir İzle, Canlı İzle, Canlı Tv İzle0 Yorum - Yorum Yaz
Üyelik Girişi
DUYURU
booked.net