İZMİR BELEDİYE TURLARI

Ücretsiz İzmir turları, Ücretsiz Tanıtım Turu, izmir ücretsiz turlar, İzmir Büyükşehir Belediyesi gezi otobüsü, İzmir Büyükşehir Belediyesi şehir turu, İzmir Büyükşehir Belediyesi kent turu, İzmir Büyükşehir Belediyesi turları, İzmir Büyükşehir Belediyesi gezileri, İzmir Turları, Günlük Turlar, İzmir Kuş Cenneti Ve Sasalı Doğal Yaşam Parkı Turu, Homeros Vadisi Doğa Turu, İzmir Tarih Turu, İzmir günübirlik turlar, Ücretsiz İzmir Kent Turları, İzmir Çikişli Turlar, İzmir Efes Turlari, İzmir Haftasonu Turları hakkında bilgileri, ile ilgili sormak istediğiniz tüm sorular hakkında bilgiler sunuyoruz.

BU TUR İZMİRLİLER İÇİN

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Yaşadığımız kenti daha yakından tanıyalım” hedefiyle başlattığı “İzmir Tur” programları, tahminlerin üzerinde ilgi gördü. Güz dönemi ay sonunda tamamlanacak olan ücretsiz geziler, 2016 ilkbahar aylarından itibaren yeniden devam edecek. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin rehberler eşliğinde Doğal Yaşam Parkı, Kuş Cenneti ve Homeros Vadisi ile Kadifekale’den Kemeraltı’na kadar olan tarihi aksta gerçekleştirdiği ücretsiz turlar, İzmirlilerin yaşadıkları şehri daha yakından tanımasına, tarihi ve doğal zenginliklerini görmesine yardımcı oluyor. Kentin tarihi ve turistik ören yerlerine günübirlik gezileri kapsayan ücretsiz geziler, her Cumartesi günü “Homeros Vadisi”, “İzmir Kuş Cenneti-Doğal Yaşam Parkı” ve  “İzmir Tarih” olmak üzere üç farklı etapta düzenleniyor. Ekim-Kasım-Aralık dönemini kapsayan Güz Dönemi programı, 26 Aralık’ta yapılacak turlar ile tamamlanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentini daha yakından tanımak isteyen İzmirlilerin yoğun ilgi gösterdiği turlara 2016 ilkbahar aylarından itibaren devam edecek.

Belediye önünden hareket
Turlar, Konak Meydanı’ndaki İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden saat 09.00’da başlıyor ve aynı noktada sona eriyor. “İzmir Tarih Turu” gezi programı kapsamında Kadifekale, Antik Tiyatro, Aziz Vukolos Kilisesi, Emniyet Oteli (Mola), Hatuniye Meydanı ve Dönertaş Sebili, Emir Sultan Türbesi, Tasarım Atölyesi, Agora, Kemeraltı – Havra Sokağı geziliyor. Program, Kemeraltı’ndaki Kızlarağası Hanı’nın gezilmesi ile son buluyor. 

“İzmir Kuş Cenneti ve Doğal Yaşam Parkı Turu” kapsamında İzmir Kuş Cenneti’nde bölge hakkında görüntülü sunumlar eşliğinde bilgilendirme yapılıyor. Otobüs ile tur atılarak alan tanıtılıyor. İsteyenler Homa Dalyanı’nda yürüyüş yapabiliyor. Daha sonra Kuş Cenneti’nden Sasalı’daki İzmir Doğal Yaşam Parkı’na hareket ediliyor.  “Homeros Vadisi Turu” kapsamında ise Bornova Kayadibi Köyü’ne gidilerek Homeros Vadisi’nde yürüyüşler gerçekleştiriliyor.


Kadınlara Yönelik Kent ve Körfez Turu

Kadınlara yönelik çalışmalar kapsamında özellikle dar gelirli ailelerin yaşadığı semtlerdeki kadınların kentimizi tanıyarak kentlilik bilinci kazanmaları amacıyla "Kentimizi Tanıyorum" adlı kent ve körfez gezileri düzenleniyor. 


Bu gezilerle, kadınların sosyal hayata katılarak kentlilik bilinci oluşturulması hedeflenirken, 
İnciraltı Kent Ormanı, Sasalı Doğal Yaşam Parkı ve 2 saatlik Körfez turunun yer aldığı programda müzik eşliğinde eğlenceli bir gün geçirmeleri sağlanıyor, Yaz aylarında  Yassıcada'ya düzenlenen gezilerde  kadınlarla birlikte çocuklar ve gençler de  denizle buluşma olanağı buluyor.

Başvurular Sosyal Projeler Daire Başkanlığı Kadın Çalışmaları Şube Müdürlüğü'nün fuar alanı içinde yer alan hizmet binası, Hemşehri İletişim ve muhtarlarımız aracılığıyla alınıyor.

Geziler için 293 34 19 ve 293 45 68 numaralı telefondan iletişim kurulabilir.

Ücretsiz İzmir Kent Turları 


İzmir Büyükşehir Belediyesi,  cumartesi günleri rehber eşliğinde Mayıs ayında başlayan kent turları, Doğal Yaşam Parkı, Kuş Cenneti ve Homeros Vadisi ile Kadifekale’den Kemeraltı’na kadar olan tarihi aksta gerçekleştiriliyor.  

İzmirliler’in yaşadıkları şehri daha iyi tanıması,  tarihi ve doğal zenginliklerini görmesi için düzenlenen “İzmir Tur”u programında; kentin tarihi ve turistik ören yerlerine günübirlik gezileri kapsayan programda “Homeros Vadisi”, “İzmir Kuş Cenneti ve Doğal Yaşam Parkı” ile “İzmir Tarih” turları yer alıyor.
  

Turlar, Konak Meydanı’ndaki İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden saat 09.00’da  başlııyor ve aynı noktada sona eriyor. “İzmir Tarih Turu” gezi programı kapsamında Kadifekale, Antik Tiyatro,  Aziz Vukolos Kilisesi, Emniyet Oteli (Mola), Hatuniye Meydanı ve Dönertaş Sebili, Emir Sultan Türbesi, Tasarım Atölyesi, Agora, Kemeraltı – Havra Sokağı gezilecek. Program, Kemeraltı’ndaki  Kızlarağası Hanı’nın gezilmesi ie tamamlanıyor.

İzmir Kuş Cenneti ve Doğal Yaşam Parkı Turu” kapsamında İzmir Kuş Cenneti’ne gidiliyor.  Burada bölge hakkında görüntülü sunumlarla bilgilendiriliyor. Otobüs ile tur atılarak alan tanıtılacak. 


İsteyenler Homa Dalyanı’na yürüyüş yapılabiliyor. Daha sonra Kuş Cenneti’nden Sasalı’daki İzmir Doğal Yaşam Parkı’na hareket ediliyor. 
 


“Homeros Vadisi Turu” ile yine İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden saat 09.00’da hareketle Bornova Kayadibi Köyü’ne gidiliyor. 10.45 ile 11.30 saatleri arasında Homeros Vadisi’nde  1. bölgeye yürüyüş yapılıyor. Serbest zamanından ardından 2. bölgeye yürüyüş gerçekleştiriliyor.


Rehberler eşliğindeki turlara, velisinin yanında çocuklar da katılabiliyor.  


Geziye katılım başvurusu aşağıda belirtilen linkteki form aracılığıyla kabul ediliyor. Telefonla veya e posta ile rezervasyon alınmıyor.


http://www.izmir.bel.tr/TurOtobusuKayit/891/tr

Başvuru formunun doldurulmasının ardından iptal veya değişiklik için; 293 14 70 - 293 1484  veya 293 3137 numaralı telefonlardan yardım alınabilir.

İZMİR KUŞ CENNETİ VE SASALI DOĞAL YAŞAM PARKI TURU


İzmir Kuş Cenneti
 ve Sasalı Doğal Yaşam Parkı Turu Gezi Planı

09:00 : İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binası önünden kalkış


İzmir Kuş Cenneti varış.


Kuş Cenneti hakkında bilgilendirme ve görüntülü sunum.


Otobüs ile 22 kilometrelik Sarı Rota üzerinde tur ve alanın tanıtılması.


Ziyaretçi Merkezi’nde serbest zaman (tercihe bağlı Homa Dalyanı’na yürüyüş)


Kuş Cenneti’nden Sasalı Doğal Yaşam Parkı’na hareket.


Sasalı Doğal Yaşam Parkı içerisinde serbest zaman


15:00 Sasalı Doğal Yaşam Parkı ana giriş kapısından Büyükşehir Belediyesi’ne hareket.


İzmir Kuş Cenneti Ve Sasalı Doğal Yaşam Parkı Turu ile ilgili tavsiyeler: Katılımcıların spor ayakkabı ve rahat giysiler giymesi, yanında mevsime uygun ekipman (şemsiye, şapka vb.) ve fotoğraf makinesi/kamera bulundurması özellikle tavsiye edilir.


HOMEROS VADİSİ DOĞA TURU


Homeros Vadisi Doğa Turu Gezi Planı

09:00 İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binası önünden kalkış

Bornova Kayadibi Köyü’ne varış.

Reçine At Çiftliği’ne ziyaret ve serbest zaman.

Homeros Vadisi 1. Bölgeye yürüyüş.

Homeros Vadisi 2. Bölgeye yürüyüş.

14:30 : Homeros Vadisi’nden Büyükşehir Belediyesi’ne hareket.

Homeros Vadisi Doğa Turu ile ilgili tavsiyeler: Turumuz “doğa yürüyüşü” konseptinde gerçekleştirilmektedir. Engebeli alanlarda yürüyüş konusunda sıkıntı yaşayabileceğini düşünen ve herhangi bir sağlık sorunu olan vatandaşlarımızın bu tura katılımı önerilmemektedir.

Katılımcıların spor ayakkabı ve rahat giysiler giymesi, yanında mevsime uygun ekipman (şemsiye, şapka vb.) ve fotoğraf makinesi/kamera bulundurması özellikle tavsiye edilir.

İZMİR TARİH TURU


İzmir Tarih Turu Gezi Planı
09:00 : İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Binası önünden kalkış

Kadifekale

Antik Tiyatro

Aziz Vukolos Kilisesi ve Basın Müzesi

Hatuniye Meydanı ve Dönertaş Sebili

Emir Sultan Türbesi

Tasarım Atölyesi

Agora

Kemeraltı (Havra Sokağı)

14:00 : Bitiş Noktası: Kızlarağası Hanı

İzmir Tarih Turu ile ilgili tavsiyeler: Turun Aziz Vukolos Kilisesi'nden sonraki yaklaşık bir buçuk saatlik kısmı yürüyüş şeklinde gerçekleşecektir. Yürüyüş konusunda sıkıntı yaşayabileceğini düşünen ve herhangi bir sağlık sorunu olan vatandaşlarımızın bu tura katılımı önerilmemektedir. Katılımcıların spor ayakkabı ve rahat giysiler giymesi, yanında mevsime uygun ekipman (şemsiye, şapka vb.) ve fotoğraf makinesi/kamera bulundurması özellikle tavsiye edilir.


İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
İLETİŞİM BİLGİLERİ

Cumhuriyet Bulvarı No:1 Konak/İZMİR 
Santral : 232 293 12 00 
Him Telefon : 444 40 35 • Faks : 232 293 39 95 
E-Posta : him@izmir.bel.tr


Yorumlar - Yorum Yaz
Üyelik Girişi
DUYURU
booked.net