• DÜNYA KAHVALTI GÜNÜ, İZMİR’İN YÖRESEL LEZZETLERİYLE KUTLANDI - 09/06/2021


 • Dünya kahvaltı günü dolayısıyla, İzmir Valiliği himayesinde, Balçova Termal Otel’de düzenlenen etkinlikte, Ege Bölgesi’nin birbirinden lezzetli coğrafi tescilli ürünleri yerli yabancı davetlilerin beğenisine sunuldu.

  İncir, zeytinyağı, kuru üzüm, boyoz, kumru, kiraz ve Ödemiş nohut ekmeği gibi ürünlerin davetlilerle buluşturulduğu programda, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Vali Yavuz Selim Köşger, amaçlarının Ege mutfak kültürünü tanıtmak olduğunu söyledi.

  Ege’nin incisi İzmir’de anlamlı bir etkinlikte bir arada bulunduklarını belirten Vali Köşger, “Medeniyetler beşiği olan bu coğrafyanın gastro kültürünü tanıtmak için buradayız. Aynı zamanda gastro diplomasi de yapmış oluyoruz. İnşallah ülkemizin tanıtımı için bu gibi vesilelerle tekrar birlikte oluruz. İzmir bunu hak ediyor. Bütün bileşenler ve taraflarla bu tanıtımı yapacağız. Tüm katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, sözü birbirinden lezzetli ürünlerimize bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

  Dünya Kahvaltı Günü etkinliğine, Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Naciye Gökçen Kaya, konsolosluk ve oda temsilcileri, üniversite rektörleri ve davetliler katıldı.
  Üyelik Girişi
  DUYURU
  booked.net