İZMİR KÜLTÜR MERKEZLERİ

İZMİR  SANAT

İzmir Sanat’ın çağdaş teknolojiye uygun gösterime olanak tanıyan tüm etkinlikleri için;  308 kişilik tiyatro ve sinema salonu 80 kişilik oditoryum, küçük toplantılar için kullanılan 30 kişilik 2 derslik, 80 metrekarelik dans prova salonu, 370 metrekare sergi alanı, sanatçılar için soyunma ve dinlenme odaları, bahçesiyle iç içe kafeteryası bulunuyor.


Kültürpark'taki eski Kanal Ege Televizyon Binası'nda 2000 yılında gerçekleştirilen onarım çalışmalarıyla kentin kültür ve sanat merkezi haline gelen İzmir Sanat, kültürel ve sanatsal etkinliklerde İzmirlileri buluşturuyor. Fuar Kültürpark 26 Ağustos Kapısı yakınındaki İzmir Sanat, yıl boyunca; söyleşi, seminer, tiyatro ve film gösterileri, konserler ve sergilere ev sahipliği yapıyor.


İzmir Sanat'ın aylık ve yıllık programıyla ilgili ayrıntılı bilgiye internet siteleri ve telefonlarından ulaşabilir ve etkinliklere ilişkin biletleri İzmir Sanat gişesinden temin edilebilirsiniz. 

İZMİR KÜLTÜR MERKEZLERİ

AHMED ADNAN SAYGUN  SANAT MERKEZİ


Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
sadece İzmir'in değil, Türkiye'nin en iyi konser salonlarından biridir.


AASSM'nin mücevheri konumundaki 1153 kişi kapasiteli konser salonu projelendirme aşamasından uygulamasına, göz alıcı bir konser salonu olarak ortaya çıkmıştır. Konser salonu bugüne kadar İzmir Devlet Senfoni Orkestrası'nın yanı sıra; dünyaca ünlü piyanistlerimiz
Fazıl Say, İdil Biret, Gülsin Onay ve Güher – Süher Pekinel kardeşleri ve İzmir Avrupa Caz Festivali kapsamında Dee Dee Bridgewater, Jazzing Flamenco; Uluslararası İzmir Festivali kapsamında Kodo, La Scala Filarmoni Orkestrası gibi uluslararası düzeyde kişi ve grupları sahnesinde ağırlamıştır.


Sahnenin önünde yer alan asansörlü bölüm, sahneye kazandırdığı farklı fonksiyonlarla salonun kullanım zenginliğine katkıda bulunmaktadır. Ayrıca engelliler de unutulmamış ve merkez, gerek sanatseverlerin, gerekse engelli sanatçıların, her mekâna rahatlıkla ulaşılabilecekleri şekilde tasarlanmıştır.


2000 yılında Ahmet Piriştina dönemindeki bir proje yarışmasıyla başlayan "Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi düşü", Aziz Kocaoğlu döneminde hayata geçirildi; 27 Aralık 2008 tarihinde hizmete açıldı.29.500 m2 toplam alana sahip olan merkez, 1133 kişilik büyük salon, 243 kişilik küçük salon, 5 adet sergi salonu ve açık alan etkinlerine de uygun yapısıyla, kısa süre içinde Türkiye’nin en nitelikli sanat merkezlerinden biri haline geldi.  Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, teknik ve akustik bakımından da Türkiye’nin en iyi konser salonu olarak tanınıyor. Sahnenin önünde yer alan asansörlü bölüm, sahneye kazandırdığı farklı fonksiyonlarla salonun kullanım zenginliğine katkıda bulunuyor. Ayrıca engelli vatandaşların unutulmadığı merkez, gerek sanatseverlerin, gerekse engelli sanatçıların, her mekana rahatlıkla ulaşılabilecekleri şekilde tasarlanmış. AASSM konser salonu, akustik özelliği anlamında da dünyadaki diğer konser salonlarıyla boy ölçüşebilecek standartlarda. Özenli bir akustik projenin uygulandığı konser salonunun yanı sıra merkez, çeşitli türlerden sergilere de ev sahipliği yapıyor.


Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkez
i'nin internet adresine http://www.aassm.com.tr linkinden ulaşabiliriz.

İSMET İNÖNÜ SANAT MERKEZİ

     


İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Kültür Şube Müdürlüğü'ne bağlı İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde konser, seminer, konferans ve tiyatro gösterilerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası tüm organizasyonlar gerçekleştirilebilmektedir.


Fuar Lozan Kapısı yakını Kültürpark

Koltuk Kapasitesi: 717
Tahsis Bedeli:1100 TL + KDV
İsmet İnönü Sanat Merkez Tel:  441 75 58  - 293 19 62
Kültür Şube Müdürlüğü Tel: 293 11 09– 293 11 06
Gişe Tel:  497 10 76


DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ SABANCI KÜLTÜR SARAYI


Sabancı Vakfı’nın katkılarının yanı sıra İzmir Valiliği ve Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü’nün işbirliğiyle üniversitenin tahsis ettiği arsa üzerinde inşa edilen Sabancı Kültür Sarayı, 5.000 m2 kapalı alanda iki ana bölüm içeren tek bir blok halinde inşa edilmiştir.


İlk bölümde 518 kişilik Büyük Salon bulunmaktadır. En gelişmiş tekniklerin uygulandığı sahnesi ve geniş fuayesi ile tiyatro, opera, bale, konser ve sergi gibi her türlü kültürel ve sanatsal gösterilere olanak sağlayabilmektedir. Açılır kapanır orkestra çukuru, 250 m2 sahne alanı, 12x16 metre sahne boyutlarına sahiptir. Sahneye bağlı yük asansörü ve 6x8 metre sinevizyon perdesi ile müzikallerden dev kadrolu gösterilere kadar çeşitli sunumlar için tüm olanaklara sahiptir.


İkinci bölümde 123 kişilik küçük salon bulunmaktadır. Küçük salonda 75 m
2 sahne alanı, akustik mimari yapısı, etkileyici ışık donanımı, ortopedik rahatlıkta koltuklar ile büyük salonun rahatlığını aratmamaktadır.


Konservatuvarın bütün öğrenim dalları için özel derslikleri, çalışma odaları, atölyeleri, 4 adet bale stüdyosu, seminer ve orkestra odaları, sanat galerisi, yönetim ve öğretim görevlisi odaları bulunmaktadır. Her stüdyoda birer piyano mevcuttur.


Karadan ve denizden ulaşım için en rahat noktada bulunan Sabancı Kültür Sarayı, konservatuvar öğrencilerinin en iyi ve modern koşullarda öğrenim yapmalarını sağlamaktadır.


Kültür Sarayının giriş fuayesi dahil olmak üzere üçüncü, dördüncü ve beşinci kat fuayeleri sergiler için kullanılmaktadır. Ayrıca İzmir’de gerçekleştirilen tüm kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapabilecek donanıma sahiptir.


Sabancı Kültür Sarayı'nda ünlü tiyatro gruplarının oyunları sergilenmekte olup, ayrıca paneller, konserler ve özel etkinlikler düzenlenmektedir.

 

İletişim Bilgileri

Adres:  Dokuz Eylül Üniversitesi Mithatpaşa Caddesi No: 112 Konak-İzmir
Tel Santral:  (232) 441 90 09
Tel:  (232) 441 84 77
Müdür V.:  Ahmet Biycan Civan
E-Posta:  ahmetb_civan@hotmail.com


EGE ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİEge Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi projelendirilmesi ve yapımı Rektör Prof.Dr. Yusuf VARDAR zamanında başlatılmış, E.Ü.Güçlendirme Vakfı, E.Ü.Yardım Derneği, Milli Piyango İdaresi, T.C. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye İş Bankası Genel Müdürlüğü'nün maddi katkılarıyla binanın yapımı tamamlanarak 05.Ocak.1980 tarihinde açılışı yapılmıştır.


Merkezin bugünlere gelmesinde; Ege Üniversitemizin değerli Rektörlerinden Prof.Dr. Necati AKGÜN, Prof.Dr.Hakkı BİLGEHAN, Prof.Dr. İbrahim KARACA, Prof.Dr. Sermet AKGÜN, Prof.Dr.Refet SAYGILI, Prof.Dr. Ülkü BAYINDIR ve Prof. Dr. Candeğer YILMAZ 'ın büyük destekleri olmuştur.


Atatürk Kültür Merkezinde sırası ile Halil ORAN, Hasan YILMAZ, Remzi SERDAR, Gönül GÖKÇÜL, Nihat SABUNCULAR ve Serpil UTKU Koordinatörlük görevini yapmış olup, 2017 yılından itibaren Tesis Yöneticiliğini Aysel ILDIZLI devam ettirmektedir.


Merkez gerek Ege Üniversitesi'nin gerekse Ege ve İzmir yöresinin bilimsel ve sanatsal etkinliklerinin yapıldığı önemli bir tesistir. Merkezde 652 ve 624 kişilik 2 büyük salon, 340 kişilik Tiyatro Salonu, 80-100 kişilik oturumların yapılabileceği Ege Sanat Salonu ile 800 kişilik Resepsiyonların yapılabileceği geniş fuayeler ve Resim, Seramik, Heykel sergilerinin yapılabileceği 470 m² 'lik Sanat Galerisi bulunmaktadır.


TEKNİK BİLGİLERYunus Emre Salonu

652 kişi koltuk kapasiteli
32 mikrofonlu ses düzeni : (Double CD, MP3 çalar, MD, Dat ve derinlik cihazı)
2 adet el telsiz mikrofonu,
Afiş asma asansörü (6 m yüksekliği - 15 m eni),
Motorlu Barkovizyon Perdesi (6 m en - 5 m yükseklik),
2 adet kürsü,
Profesyonel sahne ışık düzeni mevcuttur.
Tercüme sistemi yok, tercüme odası mevcuttur.


A.Adnan Saygun Salonu

624 kişi koltuk kapasiteli
24 mikrofonlu ses düzeni :
(Double CD, MP3 çalar, DECK teyp ve derinlik cihazı)
2 adet el telsiz mikrofonu,
Afiş asma asansörü (4 m yüksekliği - 6 m eni),
Motorlu Barkovizyon Perdesi (6m en x 5m yükseklik),
1 adet kürsü,
Profesyonel sahne ışık düzeni mevcuttur.
Tercüme sistemi yok, tercüme odası mevcuttur.


Tiyatro Salonu

340 kişi koltuk kapasiteli
16 mikrofonlu ses düzeni : (Duble CD, MP3 çalar )
2 adet el telsiz mikrofonu,
Afiş asma asansörü (4 m yüksekliği - 8 m eni)
1 adet kürsü,
Profesyonel sahne ışık düzeni mevcuttur.
Barkovizyon sunumu beyaz boyalı duvara yansıtılmaktadır.
Tercüme sistemi yok, tercüme rejiden yapılabilmektedir.


Tüm Salonlarda Ortak Kullanılan Ekipmanlar

1 adet Panasonic VHS Video,
3 adet slayt cihazı,
3 adet tepegöz cihazı,
Portatif Barkovizyon Perdesi (3.8m x 2.25m),
Barkovizyon cihazı ve yaka mikrofonu mevcuttur.


ULAŞIMİzmir ilinin merkezi KONAK'ta konumlanan

E.Ü. Atatürk Kültür Merkezi'ne ulaşım; tüm vasıtalar ile oldukça kolay bir şekilde sağlanır.
(Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi; Metro Konak istasyonuna 50 mt,
Konak Vapur iskelesine 200 mt mesafede olup,
otobüs - taxi ve özel araç ile ulaşımlarda merkez girişine rahatlıkla ulaşabilme olanağı sağlamaktadır.)
Mithatpaşa Caddesi No: 92/A Konak/İzmir
(Metro Konak durağı AKM çıkışı,
Resim Heykel Müzesi, Konak Orduevi, Devlet Tiyatrosu, Sabancı Kültür Sarayı yanı)


İLETİŞİMTelefon :
 0 232 489 04 59

0 232 483 85 20
0 232 489 67 80
Fax : 0 232 489 55 05
E-mail : akm@mail.ege.edu.tr / egeakm@gmail.com
FUAR ATATÜRK AÇIKHAVA TİYATROSU


İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Şube Müdürlüğü'ne bağlı Açıkhava Tiyatrosu; ulusal ve uluslararası konser, tiyatro, halk oyunları, bale ve dans gösterileri olmak üzere yoğun etkinlik programıyla Mayıs ayından Eylül ayına kadar sanatseverlere kapılarını açmaktadır.


Koltuk Kapasitesi: 2868
Tahsis Bedeli:3300 TL + KDV
Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu Tel: 497 10 78
Kültür Şube Müdürlüğü Tel: 293 11 09 – 293 11 06
Fuar İçi Kültürpark

İNCİRALTI  AÇIKHAVA  TİYATROSU


İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Şube Müdürlüğü'ne bağlı İnciraltı Amfi Tiyatro'da konser, tiyatro ve gösteriler düzenlenmektedir.


Koltuk Kapasitesi: 852
Tahsis Bedeli:1100 TL + KDV
Kültür Şube Müdürlüğü Tel: 293 11 09 – 293 11 06
İnciraltı Gençlik Parkı içi

FUAR GENÇLİK TİYATROSU


Kültürpark Tenis Kulübü yanında yer alan İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Şube Müdürlüğü'ne bağlı Gençlik Tiyatrosu, okulların sahneye koydukları tiyatro oyunları ve ücretsiz gösterim yapan özel tiyatro toplulukları için tahsis edilmektedir. Gençlik Tiyatrosu, konferans, seminer, panel vb. çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapmaktadır.


Koltuk Kapasitesi: 210
Tahsis Bedeli: Ücretsiz
Kültür Şube Müdürlüğü Tel: 293 11 09 – 293 11 06
Fuar İçi No:121  Kültürpark - 26 Ağustos Kapısı Yakını

BORNOVA  KÜLTÜR MERKEZİ


İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kente kazandırdığı kültür sanat merkezlerinden biri de Bornova Atatürk Mahallesi'nde bulunan Bornova Kültür Merkezi. 2008 yılında hizmete açılan kültür sanat merkezi, özellikle ilçenin yukarı kısımlarındaki semtlerde oturan vatandaşların kültür-sanat etkinlikleriyle buluşmasında önemli rol oynamakta.

   
Toplam 2.930 metrekare alana inşa edilen 3 katlı Bornova Kültür Merkezi'nin bodrum katında 25 araçlık otopark, sığınak ve servis alanı; zemin katta 170 kişilik toplantı salonu, 224 kişilik yemek salonu ve mutfak; birinci katta 400 kişilik konferans salonu ile eğitim, oyun salonu ve idari odalar bulunmakta.

Kültür Şube Müdürlüğü Tel: 293 11 09 – 293 11 06

ÇİĞLİ KÜLTÜR  MERKEZİ


Büyük Çiğli Şirintepe Mahallesi'nde 1.219 metrelkarelik alan üzerine inşa edilen 3 katlı Çiğli Kültür Merkezi'nde 120 kişilik konferans salonu, toplantı salonu, eğitim odası, oyun odası ve kütüphane bulunmakta.


Kültür Şube Müdürlüğü Tel: 293 11 09 – 293 11 06

BORNOVA AMFİ TİYATRO - AŞIK VEYSEL REKREASYON ALANI


Rekreasyon alanı kapsamında yeşil alan düzenlemesi, 3 adet basketbol sahası, 2 adet tenis sahası, 1 adet mini futbol sahası, bin 500 metrekare suni gölet, 2 adet dere üstü köprü ve 200 kişilik kafeteryanın yanısıra 3 adet çocuk oyun alanı, 1,5 kilometrelik bisiklet yolu, yürüyüş yolları ve açık hava spor aletleri alanı parkuru, seyir terasları ve dinlenme bölgeleri oluşturuldu.


Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda ayrıca, ünlü halk ozanı Aşık Veysel’in 5 metre yüksekliğinde bir heykeli de bulunuyor.


Rekreasyon alanı içinde uzay kafes çatı sistemiyle hazırlanan 5 bin kişilik amfitiyatro, başta ilçenin olmak üzere tüm kentin kültür sanat etkinliklerine önemli bir ivme kazandıracak.


Kültür Şube Müdürlüğü Tel: 293 11 09 – 293 11 06

İZMİR KÜLTÜR SANAT MERKEZLERİ  ADRES VE TELEFON NUMARALARI

Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi
Mithatpaşa Caddesi No:92 Konak
Tel:0.232. 445 29 19
http://akm.ege.edu.tr/


Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi

Mithatpaşa Caddesi No:112 Konak
Tel:0.232. 446 06 64
http://web.deu.edu.tr/sabancikultur/


Balçova Belediyesi Kültür Evi

Korutürk Mahallesi Gonca Sokak No:1 Teleferik Son Durak
Tel: 0.232. 445 47 65
http://www.balcova.bel.tr/etkinlikler.html


Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Sanat Merkezi

Fevzi Çakmak caddesi. no:38 Bornova 
Tel:0.232.388 29 64


Karabağlar Bozyaka Kültür Merkezi

Bozyaka Pazaryeri Üstü 3140 Sokak No:23/A 

Tel:0.232.414 76 54


Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi

Uğur Mumcu Caddesi No:29 Buca
Tel: 0.232.420 02 32
http://www.buca.bel.tr/00300-048-070905.php 


Çizgelikedi Görsel Kültür Merkezi

Gürsel Aksel Bulvarı, No: 43/C, Üçkuyular-izmir
Tel:0 232 247 1 247
http://www.cizgelikedi.com


Karşıyaka Belediyesi Ziya Gökalp Kültür Merkezi

Bahçelievler mahallesi Gün Sazak sokak no: 329 Karşıyaka
(Soğukkuyu Shell Benzin İstasyonu Yanı)
Tel:0.232. 366 44 59


Konak Belediyesi Alsancak Kültür Merkezi

Kıbrıs Şehitleri Caddesi No.12/7
Tel:0.232. 422 52 36- 463 43 46


Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi

İnönü Cd. No:2/1 Eşrefpaşa
Tel: 0.232. 262 45 90


Konak Belediyesi Güzelyalı Kültür Merkezi

32 Sokak No: 4 ( Güzelyalı Parkı Yanı) Güzelyalı /İzmir
Tel: (0232) 224 24 30 / 224 82 88


Narlıdere Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi

Huzur mahallesi Ulus sokak no: 2 Narlıdere - Şehitlik Karşısı
Tel: 0.232.238 80 55


Alman Kültür Merkezi - Goethe Enstitüsü

Gaziosmanpaşa Bulvarı No:13 Çankaya
Tel: 0.232. 489 56 87
http://www.goethe.de/ins/tr/izm/deindex.htm


Fransız Kültür Merkezi

Cumhuriyet Bulvarı No:152 Alsancak
Tel: 0.232. 463 69 79
http://www.frkultur.com/


Türk - Amerikan Derneği

1379 Sokak No: 39 Alsancak
Tel: 0.232.464 20 95
http://www.izmir-taa.org.tr/tur/etkinlik.htm


Türk - İtalyan Dostluk ve Kültür Derneği

Kıbrıs Şehitleri Caddesi No:58 Alsancak
Tel: 0.232. 421 52 42 - 463 47 22
http://www.iicizm.org/tr/index.asp


Kedi Kültür Sanat Merkezi

Atatürk Caddesi 386/A, Alsancak / İzmir
Tel / Fax: 0 (232) 464 99 35 - 464 98 35
www.kedikultursanat.org


Soyer Kültür Sanat Fabrikası

Manas Bulvarı 613 Sok. No:10 Bornova
Tel: 0.232. 486 34 00


Çiğli Kipa Kültür Salonu

Tel: 0.232. 398 72 67


The British Council

Tel: 0.232. 463 51 51


Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi

Anadolu Cad. No:40 Bayraklı 35010 İZMİR
Tel: 0 232 444 8 666 / 123
Faks: 0 232 461 35 48


İzmir Kültür Merkezi

Lozan Meydanı Atatürk Lisesi Yan Girişi / Alsancak
Tel: 0 232 464 44 65

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ' NİN KÜLTÜR MERKEZLERİ PROJELERİ


İzmir Büyükşehir Belediyesi; Bornova, Çiğli ve Altındağ’da hizmete aldığı kültür merkezlerin bir benzerini de Selçuk’ta yapacak. Selçuk Kültür Merkezi’nin yapım ihalesi, 10 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleştirecek. Projesi tamamlanan Gültepe Kültür Merkezi’nin yapım ihalesine ise önümüzdeki günlerde çıkılacak. 


Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılacak olan merkez; bodrum, zemin ve 1. kat olmak üzere 3 katlı olarak inşa edilecek.  1535 metrekarelik bir alanda oluşturulacak kültür merkezinde 100 kişilik konferans salonu, toplantı salonu, yemek salonu, eğitim salonu, yönetim odaları ve otopark bulunacak. Selçuklu vatandaşları kültür- sanat aktiviteleri buluşturacak Selçuk Kültür Merkezi, bölgenin kültür-sanat aktiviteleri için önemli bir buluşma noktası olacak. 


Gültepe’nin projeleri tamam


Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gültepe ve Aliağa’ya da birer kültür merkezi yapmak için çalışmalarını sürdürüyor.


Gültepe’de 2572 Sokak ile 2579 Sokak kesişiminde bulunan Büyükşehir Belediyesi’ne ait 630 metrekarelik bir alanda oluşturulacak kültür merkezi; sosyal tesis ve idare olmak üzere 2 bloktan oluşacak ve bu bloklar tüp geçit ile birleştirilecek. Projesi tamamlanan Gültepe Kültür Merkezi’nin yapım ihalesine önümüzdeki günlerde çıkılacak.


İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aliağa’ya yapılacak  kültür merkezi için de  proje ihalesi gerçekleştirdi.


İzmir Sanat'ın aylık ve yıllık programıyla ilgili ayrıntılı bilgiye internet siteleri ve telefonlarından ulaşabilir ve etkinliklere ilişkin biletleri İzmir Sanat gişesinden temin edilebilirsiniz. 
 

İzmir Büyükşehir Belediyesi
Tel: 293 40 41 - 293 40 42
Faks: 483 97 15


26 Ağustos Kapısı, Kültürpark
E-posta:
Web: www.izmirsanat.org


Yorumlar - Yorum Yaz
Üyelik Girişi
DUYURU
booked.net