İZMİR İLÇELERE ULAŞIM


İzmir İlçe Ulaşım
, İzmir İlçelerine nasıl gidebilirim, İzban, İzmir Ulaşım Vapur, İzmir Ulaşım Ücretleri, İzmir Ulaşım Sorunu, İzmir Ulaşım Şikayet, Eshot İzmir Ulaşım Saatleri, İzmir Ulaşım Haberleri, İzmir Ulaşım Değişikliği, Ulaşım Rehberi İzmir, İzmir Belediyesi Ulaşım, Eshot Ulaşım Rehberi, Ulaşım Dünyası,İzmir Ulaşım Şikayet,Eshot  Şehir Rehberi Mobil, İzmir Ulaşım Rehberi, İzmir şehri için Otobüs, Vapur, Metro ve İzban saatlerini içeren ULAŞIM REHBERİ ‘mizde Bulabileceksiniz.

DEMİRYOLLARI İLE ULAŞIM    

İzmir'den Ankara, İstanbul ve Ege Bölgesi'ndeki Denizli, Aydın gibi şehirlere düzenli tren seferleri yapılmaktadır. Diğer şehirlere ise Ankara ve İstanbul bağlantılı olarak ulaşmak mümkündür.  TÜRKİYE'NİN HERTCDD Basmane:
        (0232) 484 86 38

TCDD Alsancak:
        (0232) 421 01 14


TCDD Karşıyaka:
       (0232) 381 60 91


TCDD Rezervasyon:
  (0232) 484 53 53


YERİNDEN 

444 8233
444 TCDD

DİKİLİ' YE  NASIL GİDİLİR?

 
İzmir ilinin kuzeyine yerleşmiş olan Dikili'ye Çanakkale'den giderken Bergama kavşağına gelmeden sağa ayrılan yoldan ulaşabilirsiniz. 
                                      
 
İZMİR YÖNÜNDEN GELİŞ


İzmir yönünden gelenler için Bergama geçilip Sola sahil yönüne dönülüyor.
İstanbul, İzmir, Ankara gibi kentlere direk otobüs seferleri olan ilçenin Adnan Menderes Hava alanına uzaklığı 120 km. 


Çevresinde sessiz, sakin koylar, köyler bulunan ilçeden zeytin ağaçlı bitki örtüsü arasında Bademli, Çandarlı gibi yerlere bisiklet gezileri düzenlenebilecek güzergâhlar bulunuyor.


Dikili'den Bergama. 29 km, Ayvalık 42 km, İzmir 114 km, Manisa 124 km, Balıkesir 156 km, Çanakkale 156 km, Ankara 585 km, İstanbul 606 km.
 
 


İstanbul Yönünden Geliş:
İstanbul, Balıkesir (Susurluk), Edremit, Burhaniye’den sonra Ayvalık’a ulaşıp yaklaşık 40 km sonra Dikili’ye varılmaktadır. 

Ankara Yönünden Geliş:
 
Ankara, Afyon, Uşak, Salihli, Gölmarmara, Akhisar, Soma ve Bergama’dan geçilip 20 km sonra Dikili’ye ulaşılmaktadır.      

BERGAMA' YA NASIL GİDİLİR?


Batı Anadolu İzmir Çanakkale yolu üzerinden ayrılan sapakla ulaşılan Bergama en yakın sahil kenti Dikiliye 26 km, İzmir'e 113 km,
Çanakkale'ye 217 km, Ankara'ya 585 km İstanbul'a 606 km uzaklıkta bulunuyor.Düzgün asfalt yol ile Bergama'ya girenler kent merkezine girmeden soldan ayrılan yol ile kısa sürede Akslepiona ulaşıyorlar.Kent merkezinden ilerleyip sağda Bazilika görüldükten sonra Akropole tırmanmaya başlanıyor. 
 
 

Girişte yer alan oto parka araçlarını bırakanlar satış dükkanlarının bulunduğu meydanda müze giriş ücreti ödeyip rampayı çıkarak emsalsiz güzellikteki mermerlerle inşa edilip restorasyon çalışmaları devam eden tapınağın bulunduğu yere geliyorlar.

Akropol alanına turistler için konulan bilgilendirici tabelalar ve yön işaretleri ile kolay ve zevkli bir gezi sağlıyor. Ziyaretçiler Bergama'nın hem baraj gölü, hem de kentin yerleşim alanını tümüyle görebiliyor fotoğraf çekebiliyorlar. Tapınak yakınlarında bulunan dilek kuyusuna para atanlar Akslepion'da ki kutsal olduğuna inanılan suyu içip dilekte bulundukları gibi burada da dilek tutuyorlar.

Bergama'ya aynı yoldan gelip sıkılanlar veya çevre gezilerine meraklı olanlar için Savaştepe yolunu kullanarak Kozak Yaylası üzerinden farklı bir güzergah takip edebilir, en az Bergama evleri kadar güzel mimari dokuya sahip Soma, Kınık gibi merkezlerde farklı atmosferler yaşayabilirsiniz.
   

              
 
ÇANDARLI' YA  NASIL GİDİLİR?


Özel araçlarıyla İzmir çıkışından 100 km sonra Çandarlı plajına gelen yazlıkçı ve deniz meraklıları sahil yolu trafiğe kapalı bazı bölümleri tek yön gidiş olduğu için, genellikle araçlarını sokak aralarına ve Çandarlı Kalesinin arka cephesindeki yol kenarına park ediyorlar. Çandarlı-İzmir arası düzenli otobüs seferleri bulunuyor.Çandarlı geziniz hafta sonuna, Cumaya rastladıysa kurulan pazar ve pazara alış verişe gelenlerin yarattığı yaya ve araç trafiği öğlen saatlerinde karmaşaya neden oluyor. Çandarlı’dan havaalanı (Menderes) arası ise 90 km.
 
 
FOÇA' YA NASIL GİDİLİR ? 
                                               
İstanbul'dan Çanakkale-İzmir sahil yoluyla ya da Bursa-Manisa üzerinden İzmir'e giderek Foça'ya ulaşabilirsiniz. Her iki yönden gidildiğinde de, Foca'ya iki giriş bulunuyor.Foça-İstanbul arası 630 km. İzmir gelişinde 40. km'den girip 26 km sonra Foça'ya ulaşılıyor. İlçe içinde çeşitli otoparklara araç bırakabilirsiniz.
Foça-yeni Foça arası, 22 km'lik manzarası güzel bir yola sahip.
Foça-
Bergama arası ise 56 km.
Aliağa çevresi rafineriye yakınlığı nedeniyle en ekonomik fiyata yakıt alabileceğiniz yer.
Antik kentlere meraklı olanlar için Foça yakınlarında yer alan Bergama'da Akslepion ve
    Dünyanın en dik tiyatrosuna sahip Akropol gezi alanları, müze ve kent içi bir çok görmeye değer eser barındırıyor.   

 SELÇUK' A  NASIL GİDİLİR ?


Otobüs yolculuğunu tercih edenler
direk seferlerle, zamandan kazanmak isteyip hava yolunu seçenler Adnan Menderes Havaalanı'ndan uçakla, deniz havası almak isteyenler Denizcilik İşletmesi'nin feribotlarıyla, demiryolunu seçenler ise trenle önce İzmir'e oradan da 75 km'lik yolculukla Selçuk'a ulaşabilirler.


Özel araçlarıyla Selçuk'a gitmek isteyenler için; Aydın otobanında bölgesel iklim nedeniyle buzlanma tehlikesi yok, yol rahat ve konforlu. Efes Havaalanı, Türkiye'nin çeşitli yerlerinden kalkan küçük uçak ve helikopterlere de iniş izni veriyor. Eğer nostaljiyi seviyor ve treni tercih ediyorsanız; İzmir'den kalkıp 1,5 saatte Selçuk'a varan trenlerle ulaşabilirsiniz. Çevre gezileriniz için oto kiralamak isterseniz, Selçuk Hermes Oto'ya başvurabilirsiniz.

ŞİRİNCE' YE  NASIL GİDİLİR ?

İstanbul'dan çıkanlar için birçok seçenek var. Uçakla gidenler, Adnan Menderes Havaalanı'nda inip önce Selçuk'a, sonra da Şirince'ye ulaşabilirler. Vapur yolculuğu ile önce İzmir'e, sonra otobüsle Selçuk'a, daha sonra da saat başı kalkıp kişi başına 750 bin lira ödenen minibüslerle Şirince'ye gidebilirsiniz.
Otobüs yolculuğunu seçenler, Kuşadası otobüs seferlerini kullanabilirler. Eğer kendi aracınızla gidecekseniz, şu yolu izlemelisiniz.


Özel araçla yola çıkanlar, çabuk ulaşım için Çamlıca gişelerden Bayramoğlu sapağına kadar otoyolu kullananıp, önce Eskihisar İskelesi'ne, dolunca kalkan ve yaklaşık 40 dadika süren bir yolculukla Topçular-Yalova yoluna çıkabiliyorlar.


Tek ve çift şeritleri belli olmayan yolların kazaya davet çıkaran noktaları da var. Yalova rampasından Bursa çevre yolu ve 30 km. çıkışına kadar tek yön. Balıkesir çevre yolu ve 3 TL lira ödenerek geçilen Aydın otoyolu ise bir harika. Bu yol 12 km. sonra sona eriyor ve artık Selçuk'a girmiş oluyorsunuz. Girişteki benzin istasyonunun karşısından 8 km'lik rampa ve bir kaç viraj sonrası Şirince köyüne ulaşıyorsunuz.
Şirince içinde araç park edip köyü yürüyerek dolaşabilirsiniz.


Çevre gezilerine meraklıysanız, bölgeye gitmişken Çamlık'ta buharlı tren gezisini, Açıkhava Müzesi'ni, Meryemana, Yediuyurlar, Efes Ören yeri, Saint Jean Kilisesi, Selçuk Kalesi, İsabey Camii, Artemis Tapınağı ve Selçuk Müzesi'ni gezebilirsiniz.
 

TİRE' YE NASIL GİDİLİR ?
 


İzmir üzerinden otoyol ile Selçuk ilçesi ayrımına gelenler burada otoyoldan ayrılıp Tire sapağına dönüyorlar, iki şerit gidiş geliş asfalt yolda viraj, rampa bulunmuyor çevresi yemyeşil ovanın ilk kilometrelerinde sağa saparak Belevi Mouseleum görülebilir. Tire ovası pamuk üretimi ile hasat zamanı hareketlilik yaşıyor.
Tire girişi yaklaşımında Şelale ve Kaplan Restoranlara giriş sapakları bulunuyor. Şelale Restoran için rampa çıkılmıyor fakat Kaplan Restoran oldukça yüksek, çevreye hakim bir tepede yer alıyor, bu nedenle araç sürücülerin gece inişlerinde bilhassa kontrollü 
olmaları  gerekiyor


Etiketler:
izmire nasıl gelinir, izmire nasıl gidilir, İlçe Ulaşım, İzmir İlçe Ulaşım, İlçelere Nasıl Giderim, İzmir İlçelerine Ulaşım, İzmir İlçelerine Nasıl Gidebilirim, İzmir Ve İlçeleri Arası Ulaşım, İlçelere Ulaşım İzmir Terminal | İzmir Otogar | Otobüs Firmaları İzban, İzmir Ulaşım Vapur, İzmir Ulaşım Ücretleri, İzmir Ulaşım Sorunu, İzmir Ulaşım Şikayet,bornova'ya nasıl gidilir, bayraklı'ya nasıl gelinir, Karşıyaka' ya nasıl gidilir, Otobüs ile izmir nasıl gelinir, uçak ile izmir'e nasıl gidilir, vapur ile izmire nasıl gidilir, metro ile izmir nasıl gidilir, taksi ile şirinceye nasıl gidilirizmire tren ile nasıl gidilir, izban ile havalimanına nasıl gidilirizmir tireye araba ile nasıl gelinir, selçuk' a nasıl gidlir, foçaya nasıl gelinir, çandarlıya nasıl gelinir, bergamaya nasıl giderim.

Yorumlar - Yorum Yaz
Üyelik Girişi
DUYURU
booked.net