PİKNİK ALANLARI

Piknik Alanları, İzmir Piknik alanları, İzmir Piknik Alanı Tavsiye, İzmir Piknik Yeri Tavsiye, İzmir Piknik Orman Ve Dinlenme Yerleri, Yiğitler Piknik Alanı, İzmir ve Yakın Çevresinde Piknik ve Günübirlik Gezilecek Yer Tavsiyeleri, İzmir Piknik Alanları Karabel, Çiçekliköy Piknik Alanı, Sasalı Piknik Alanı, Kemalpaşa Piknik Yerleri, Belkahve Piknik Alanı, Karagöl Piknik Alanı İzmir, Güzel bir gün geçirmek için İzmir'deki En Güzel Piknik Orman ve Dinlenme yerlerinin En Güncel ve En Detaylı Bilgilerle Tam liste olarak nerede oluğunu bulabileceksiniz.

İZMİR PİKNİK ALANLARI - İZMİR PİKNİK YERLERİ

BAYRAKLI- MELEZ PİKNİK ALANI

Bayraklı Melez Deltası Piknik Alanı Bayraklı-Karşıyaka yolu üzerinde bulunmaktadır. Güzel bir yer ücretsiz olması da ayrıca büyük avantaj. Sabahları şehrin içinde kafa dinleyebileceğiniz, Mangalınızı yakabileceğiniz bir yer. Bayraklı Piknik Alanı Denizin kenarında oluşu nedeniyle denizi izlemek sizleri rahatlatacaktır.

BELKAHVE

5 hektarlık kızılçam ormanı içinde kuruludur. İzmir - Ankara karayolunun 20 km.si üzerindedir. Günlük ziyaretçi kapasitesi 1000 kişi olan alanda, piknik üniteleri ile sosyal ihtiyaçların karşınalabileceği tesisler mevcuttur. İzmir - Kemalpaşa minibüsleri piknik alanının önünden geçmektedir. 

ÇİÇEKLİ KÖY

İzmir - İstanbul karayolunun 20. km.sinden sağa sapıldığında kısa bir süre sonra Çiçekli Köy dinlenme yerine ulaşılır. 80 hektarlık alanda kurulu tesislerde büfe, WC ve piknik alanları vardır.  
Çiçekli Dinlenme Yeri, özellikle bahar aylarında yemyeşil çevresi ile rağbet görmektedir. 

EFEOĞLU

İzmir - Aydın karayolunun 22. km.sindeki tesisler Yeşilköy mevkiindedir. Günlük ihtiyaçların karşılanabileceği ünitelerin  bulunduğu piknik yeri, 24 hektarlık alana yayılır ve günlük 3000 kişilik kapasiteye sahiptir. Ulaşım için İzmir - Torbalı minibüsleri kullanılabilir. 

KARAGÖL

Tantalos efsanesinde adı geçen Karagöl Yamanlar dağı üzerinde bulunur. 35 dekarlık su yüzeyine sahip olan bu göl tektonik yer hareketleri sonucu meydana gelmiştir. Küçük, dairesel ve güzel manzaralı gölün etrafı çam ormanları ile kaplıdır. Doğa ve yürüyüş sevenler için ideal bir yerdir. 

ÇEŞME - ALTINKUM

Çeşme - Çiftlikköy zerinde, Çeşme'ye 10 km. mesafede bulunan Altınkum yolunun 6 kilometresi asfalt, 4 kilometresi ise stabilizedir.15 hektarlık alana sahip Altınkum maki örtüsü ile kaplıdır 

ÇEŞME - TANAY

İzmir - Çeşme Yolu üzerinde, İzmir'e 70, Çeşme'ye 8 km. uzaklıkta Ilıca Plajı kenarında 70 hektarlık bir alanda kuruludur. Kızılçam, fıstık çamı ve sahil çamları, dinlenme yerinin doğal bitki örtüsüdür.  

Günde 2000 kişilik ziyaretçi kapasitesine sahip tesisin kuzeybatısında kıyıya yakın bir yerde denizden sıcak su çıkmaktadır. Kaliteli plajları ve çevresindeki turistik tesislerin yakınlığı, dinlenme yerine ilgiyi arttırmaktadır. 100 çadır yeri, sıhhi tesis kompleksi, masa, ocak, wc, çeşme ve otoparkı bulunan dinlenme yeri, Mayıs-Eylül ayları arasında yoğun olarak kullanılmaktadır. Ulaşım için Üçkuyular Terminali'nden her yarım saatte bir kalkan Çeşme otobüslerinden yararlanabilirsiniz

ÇEŞME – UZUNKUYU

İzmir - Çeşme karayolunun 60. km.sinde kızılçam ormanı içindedir. 20 hektarlık alanda kurulu Uzunkuyu piknik alanının günlük ziyaretçi kapasitesi 1000 kişidir. Büfe, WC, çocuk oyun alanı ve piknik üniteleri vardır. Üçkuyular Terminali'nden kalkan Çeşme otobüslyeri ile ulaşılabilir.  

ÇİĞLİ - SASALI PİKNİK ALANI

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait İzmir Doğal Yaşam Parkı'nın yanında bulunan Sasalı Piknik Alanı'nda ücretsiz olarak piknik yapabilirsiniz.


KEMALPAŞA - KARABEL

Kemalpaşa - Torbalı karayolu üzerinde 20 hektarlık çam ormanı içindedir. Kemalpaşa'ya 10, İzmir'e 50 kilometre uzaklıktadır. Buradaki Karabel Geçidi'nde Hititler'den kalma Hitit Savaşçı kabartması yöreye özel ilgi gösterilmesine vesile olmaktadır. Nif Dağı'nda ayrıca su ürünleri yetiştirme tesisi de mevcuttur. 

KEMALPAŞA - YİĞİTLER

Kemalpasa-Turgutlu yol güzergahı üzerinde Yigitler Köyü'nde bulunmaktadır. Piknikçilerin sosyal ihtiyaçlarının karşılanacağı tesislere sahip bir mesire yeridir.


MENDERES – GÜMÜLDÜR

İzmir'e 75 km. uzaklıkta, 8 hektarlık sahil şeridini kaplayan dinlenme yeri günlük 2000 ziyaretçi kapasitelidir. 300 çadır kurma yeri bulunan alanda, kır gazinosu, büfe, pide fırını, market, soyunma kabinleri, sıhhi tesis kompleksi, WC ve piknik üniteleri vardır. 

MENDERES/ AHMETBEYLİ – KARGICAK

Ahmetbeyli - Gümüldür sahil şeridinde 1994 yılında tesis edilen dinlenme yeri Klaros'a da 5 km. mesafededir. Günlük kapasitesi 3000 bin kişidir. İzmir'e 75, Kuşadası'na ise 30 km. uzaklıkta olan dinlenme yeri, 5 hektarlık alana yayılmaktadır. İzmir-Gümüldür minibüsleri piknik yerinin önünden geçmektedir. 

MENDERES/ AHMETBEYLİ - DENİZPINARI (KLAROS)

Ahmetbeyli - Gümüldür sahil şeridinde 80 hektarlık nefis bir koyda kuruludur. İzmir'e 70 , Menderes ilçesine 40, Kuşadası'na ise 25 km. uzaklıkta olan Denizpınarı Ormaniçi Dinlenme  Yeri, enfes bir deniz manzarası ile birlikte gezi kullanımına da açıktır. Bu yörede ayrıca Klaros antik kenti de bulunmaktadır. Düşünülen kapasite 3000 kişilik ziyaretçi sayısı ve 100 çadır yeridir. 

MENDERES/ÖZDERE – KALEMLİK

Seferihisar - Selçuk yolu üzerinde, Özdere'ye 2, Gümüldür'e ise 5 km. uzaklıktadır. 40 hektarlık alanda kurulu dinlenme yerinde çadır yeri, 300 kişilik modern bir  restoran ve kır gazinosu, kafeterya, piknik masaları, çeşme, wc ve otopark bulunmaktadır. İzmir Otogarı'ndan ve Üçkuyular Terminali'nden kalkan otobüslerle ulaşabilirsiniz.

MENEMEN – YAHŞELLİÇAMLIĞI

Menemen Çamlığı veya halk arasında Emiralem olarak da adlandırılır. 4 hektarlık kızılçam ormanı içinde kurulu piknik yeri, Menemen, Manisa karayolunun 3. km.sindedir ve İzmir'e 30 km. uzaklıktadır. Çeşme, WC ve piknik üniteleri mevcuttur. Menemen-Manisa minibüsleri ile gidilebilir. 

ÖDEMİŞ/BOZDAĞ – MERMEROLUK (KIRKOLUK)

Ödemiş Bozdağ yaylasındaki kestane ve karaçam ağaçları ile kaplı 5 hektarlık alanda kurulu Mermeroluk Ormaniçi Dinlenme Tesisleri, İzmir'e 100, Ödemiş'e 25, Bozdağ beldesine ise 1 km. uzaklıktadır. Piknik alanında, tabiat anıtı niteliğinde kestane ve çınar ağaçları bulunmaktadır.  

Piknik alanına Birgi üzerinden de ulaşabilir ve eğer bu yolu tercih ederseniz bu tarihi kasabayı ve Çakırağa Konağı'nı da görme şansı yakalamış olursunuz. Gölcük ve Mermeroluk arasındaki hakim bir tepede bulunan belediyeye ait döner lokanta da ilginizi çekebilir. Günlük ihtiyaçların karşılanabileceği tesislere sahiptir. 

ÖDEMİŞ – GÖLCÜK

Ödemiş ilçesinin Gölcük yaylasında 4 hektarlık alanda kurulu piknik yeri panoramik göl manzarasına sahiptir. Günlük ziyaretçi kapasitesi 200 kişidir. Çevresinde tabiat anıtı ağaçlar vardır. Bunlardan kestane ağaçlarının altında Osmanlı şehzadelerinin ders çalıştığı rivayet edilir. WC ve piknik üniteleri vardır. 

SEFERİHİSAR / DOĞANBEY – KARGICAK

Seferihisar sahil bandında kuruludur. Seferihisar'a 7, İzmir'e 50 km. uzaklıktadır. Bakir bir tabiat köşesi olan Kargıcak Koyu, 320 hektarlık alanda kuruludur. Günübirlik ve karavanlı kampyeri olarak kullanılabilmektedir. 200 çadır yeri, 2000 kişilik günlük ziyaretçi kapasitesi sahiptir. 

SEFERİHİSAR / TEOS – ÇAMLIK

İzmir'e 50, Seferihisar'a 5 km. uzaklıktadır. 10 hektarlık kızılçam ormanı içinde kurulu alan 1500 kişilik ziyaretçi kapasitesine sahiptir. Teos antik kenti yakınındaki bu dinlenme yerinde büfe, çeşme, WC, piknik üniteleri ve otopark mevcuttur. Hemen yolunuzun üzerinde Sığacık Limanı ve Osmanlı döneminden kalma bir kale vardır.  

SEFERİHİSAR / TEOS-EMEKSİZ

İzmir, Seferihisar, Kuşadası turistik karayolunun 66. km.sindeki Sığacık Limanı mevkiinde bulunan deniz manzaralı dinlenme yeri, tarihi Teos harabelerine de yakındır. Kamp yeri ile günübirlik kullanım için kır gazinosu, piknik masaları, ocaklar, çeşme, WC bulunan Teos-Ekmeksiz Ormaniçi Dinlenme Yeri 7 hektarlık alanda kuruludur. 

SELÇUK - PAMUCAK  

Selçuk - Kuşadası yolunun 8. km.sinde bulunan Pamucak Ormaniçi Dinlenme Yeri, İzmir'e 82 km. uzaklıktadır. 7 hektarlık alanda kurulu dinlenme yerinde kır gazinosu, piknik üniteleri, WC, çocuk oyun alanı mevcuttur ve enfes bir deniz manzarasına sahiptir. Bu dinlenme yerine gidiş veya dönüşte Efes Harabeleri ile Meryem Ana Evi'ni de ziyaret edebilirsiniz. 

URLA – GÜVENDİK

Urla Çeşmealtı'nda 15 hektarlık alanda kuruludur. Çok güzel bir deniz manzarası bulunan dinlenme yerinin İzmir'e uzaklığı 55 km.dir.  

Üçkuyular Terminali'nden otobüs veya minibüs ile gidilebilir. Piknik üniteleri, içme ve kullanma suyu ile WC vardır.

URLA – DEMİRCİLİ

Başka bir dünya keşfetmek için kent merkezi yakınında bulunan Urla'nın Demircili Köyü, doğa harikası güzelliği ve turizm potansiyeli ile yatırıma ve keşfe açık bir görüntü çiziyor.

Urla'nın güneybatısına 16 km. uzaklıkta olan Demircili Köyü cennetten bir köşeyi andırır. Yemyeşil alanları, Ege Bölgesi'nin en sevilen sebze ve meyveleri, sahili ve içinde bulundurduğu doğa sporları alanı ile Urla'nın parlayan yıldızı olmaya aday olarak ilk sıralarda yatırıma açık bir köy imajı taşır. Köyün hemen batısında “Airai” olarak bilinen antik yöre yer alır. Airai'nın en önemli özelliğini keşfetmek için ise tarlalarda gezmek yeterli. Toprak üzerlerinde antik eserlerle karşılaşmanız fazla zaman almayacaktır. Yarımadanın deniz kıyıları doğal ve pek çoğu temiz plajlarla doludur. Genelde Yunanistan göçmeni ya da  yörük kökenli  olan yöre halkının geçim kaynakları,  balıkçılık, enginar, zeytin, domates yetiştiriciliği ile biraz da turizmdir. Demircili, tüm doğal güzelliklerin görülebileceği, bir mavi-yeşil dostluğu dünyasının kapılarını mis kokulu çamların ardında saklı mavi denizi ile aralıyor.

Urla'nın güneyi ve Sığacık'ın batısında bulunan Demircili köyüne arabayla Çeşme otobanından Çeşme yönüne giderken, Karaburun sapağında otoyoldan ayrılarak, tabelalardaki “Demircili köyü” yazısını gördükten sonra inanılmaz güzel orman manzarası eşliğinde ulaşılır. Otobüsle gelmek için ise Konak'tan Fahrettin Altay'a geldikten sonra Urla veya Seferihisar otobüsleriyle Üçkuyular'dan ilçelere oradan da sabah-öğle ve öğleden sonra ringleriyle Demircili'ye ulaşmak mümkün. Ortalama 1 saatlik yolculuk sonrası tabiatın en yeşil ve mavisinin bulunduğu bir köye gitmek isteyenlere de güzel bir alternatif. Ayrıca, akvaryum güzelliğindeki koylar da rengarenk taşlarıyla ünlüdür.

Gizli saklı kalmış bir doğa harikası olan Demircili aynı zamanda Ege Bölgesi'nin en çok tüketilen ve sevilen meyve ve sebzelerinin de üretildiği bir köydür. Yaklaşık 200 kişilik nüfusa sahip köy, çocuk oyun alanları, doğa sporları tesisi, sahili, kahvaltı ve ege lezzetleri restaurantları, çam ağaçlarının yoğun bulunduğu ormanlarıyla herkesi köyde doğa turlarına davet ediyor. Orman içinden geçen çam ağaçları ile süslü yolu, aile restoranları ve istenirse kiralanabilecek jeep veya atv' ler bu güzel doğayı doya doya yaşayabilme olanağı tanıyor.

Etiketler: Piknik Alanları, Piknik yerleri, İzmir Piknik Alanları, Piknik Yerleri İzmir, En İyi Piknik Alanları, En Güncel Piknik Alanları Burada!, En Güzel Piknik Yerleri Burada!, Aliağa Piknik Alanları, Balçova Piknik Alanları, Bayındır Piknik Alanları, Bayraklı Piknik Alanları, Bergama Piknik Alanları, Beydağ Piknik Alanları, Bornova Piknik Yerleri, Buca Piknik Yerleri, Çeşme Piknik Yerleri, Çiğli Piknik Yerleri, Dikili Piknik Yerleri, İzmir Kemalpaşa Yiğitler Köyü Kaç Km, Foça Piknik Yerleri, Gaziemir Piknik Yerleri, Klaros Piknik Alani, Güzelbahçe Piknik Yerleri, Karabağlar Piknik Yerleri, Kemalpaşa Yiğitler Köyü, Karaburun Piknik Yerleri, İzmir Piknik, Orman Ve Dinlenme Yerleri , Kemalpaşa Yiğitler Kahvaltı Yerleri, İzmir'de Kahvaltı yapılabilecek yerler, İzmir'de Mangal Yapmalık Piknik Mekanları , Kemalpaşa Yiğitler Köyüne Nasıl Gidilir, Kemalpaşa Piknik Alanları, Kemalpaşa Yiğitler Köyü Çam Evleri, Kemalpaşa Karabel Piknik Alanı, Kemalpaşa Yiğitler Köyü Mangal, Karşıyaka Piknik Alanları, Kemalpaşa Yiğitler Köyü Satılık Bahçe, Kemalpaşa Piknik Alanları, Kınık Piknik Alanları, Kiraz Piknik Alanları, Konak Piknik Alanları, Menderes Piknik Alanları, Menemen Piknik Alanları, Narlıdere Piknik Alanları, Ödemiş Piknik Alanları, Seferihisar Piknik Yerleri, Selçuk Piknik Yerleri, Tire Piknik Yerleri, Torbalı Piknik Yerleri, Urla Piknik Yerleri'ni Piknik Alanlar ve Piknik Yerleri sayfamızda Güncel bilgilerle Bulacaksınız.


Yorumlar - Yorum Yaz
Üyelik Girişi
DUYURU
booked.net